Start Aktualności Szybkie testy na przeciwciała przeciw koronawirusowi

Szybkie testy na przeciwciała przeciw koronawirusowi

Szybkie testy na przeciwciała przeciw koronawirusowi

W Gabinecie wykonujemy szybkie testy do wykrywania przeciwciał IgG i IgM przeciw koronawirusowi (2019-nCoV). Już po 10 minutach Pacjent otrzymuje wynik testu.

W Gabinecie wykonujemy szybkie testy do wykrywania przeciwciał IgG i IgM przeciw koronawirusowi (2019-nCoV). Już po 10 minutach Pacjent otrzymuje wynik testu.

Slajder-3.png

Testy immunologiczne sprawdzają obecność przeciwciał we krwi. Oznacza to, że w momencie gdy wirus w organizmie zostanie rozpoznany przez organizm badanego, ten zaczyna się bronić-rozpoczyna wytwarzanie przeciwciał, które wykrywa test.

Samo badanie odbywa się poprzez pobranie kropli krwi (z palca dłoni) do analizatora. Po 10 minutach na analizatorze widoczny jest wynik badania (pozytywny lub negatywny).

Zasada działania testu jest podobna, do np. testu ciążowego. Do kasetki, w której jest okienko, nakrapiany jest materiał badawczy. W tym przypadku materiałem jest krew pełna, surowica lub osocze. Po 10 minutach w okienku testowym pojawia się wynik. W zależności od tego, czy w okienku pojawią się czy nie kolorowe prążki test ma wynik dodatni lub ujemny.

UWAGA! Jeśli Pacjent ma objawy kliniczne (kaszel, gorączka powyżej 38C, duszności, trudności w oddychaniu), oraz epidemiologiczne (miał kontakt z chorym na COVID-19 lub kimś, kto był podejrzany o tą chorobę, a także jeśli wrócił z regionów, w których rozprzestrzenia się wirus) NIE POWINIEN wykonywać testu COVID-19 na koronawirus w Gabinecie, ale bezzwłocznie skontaktować się z Sanepidem lub Szpitalem Zakaźnym.

iStock-1205534824-480x243.jpg

Testy dają wiarygodne wyniki, jednak wyników nie należy interpretować jako ostateczne, a jedynie podstawę do dalszego postępowania. Wynik negatywny informuje, że należy stosować dalej izolację społeczną, ograniczyć możliwość kontaktu z innymi osobami oraz dalej obserwować organizm.

Test jest badaniem przesiewowym. Analogicznie jak np. w przypadku testu ciążowego, test na koronawirusa jest wskazaniem, czy Pacjent powinien poddać się dalszej diagnostyce.

Ostatnie aktualności

Text neck

Text neck

Text neck, czyli ból karku, ból ramion, bóle głowy, ogólne napięcie mięśni. Zespół ten jest konsekwencją przymusowej pozycji ciała podczas korzystania z komputera, telefonu komórkowego czy tabletu.

Opublikowany:
Poniedziałek - 9:00-19:00
Wtorek - 9:00-19:00
Środa - 9:00-19:00
Czwartek - 15:00-19:00
Piątek - 9:00-19:00
Sob-Nie - przypadki nagłe: 10:00-12:00
 
 
ul. Szosa Witkowska 3b,
62-300 Września
Telefon: 601 698 779