Start Aktualności Wykurzyć kurzajki

Wykurzyć kurzajki

Wykurzyć kurzajki

Koniec wakacji to coraz więcej pacjentów z powyjazdowym pamiątkami na dłoniach i stopach. Kurzajki czyli brodawki wirusowe wywołuje wirus HPV.

Koniec wakacji to coraz więcej pacjentów z powyjazdowym pamiątkami na dłoniach i stopach. Kurzajki czyli brodawki wirusowe wywołuje wirus HPV. Pojawiają się one u osób młodszych jak i starszych, które posiadają osłabiony układ odpornościowy, nadmierną potliwość stóp oraz często odwiedzają baseny. Kurzajki mogą być płaskie lub mozaikowe. Brodawki mogą być również podobne do odcisków. Wirus HPV bardzo szybko się rozprzestrzenia, jest zakaźny i może ulegać stanom zapalnym. Dlatego też ważne jest usuwanie brodawek, ponieważ im starsza brodawka tym głębsze jej umiejscowienie w skórze, co z czasem może przysporzyć bolesnych problemów.

Pojedyncze zmiany można usuwać samodzielnie za pomocą dostępnych w aptece bez recepty preparatów w płynie lub zestawu do wymrażania brodawek wirusowych w domu. Domowe leczenie trwa kilka tygodni. Jeśli nie przyniosło skutku przez 6-8 tygodni, powinieneś zwrócić się do lekarza..

Na konsultację lekarską wybierz się też z większymi zmianami, rozsianymi albo np. występującymi na twarzy. Tutaj również lekarz zaleci bezpieczną metodę usuwania brodawek wirusowych:

wymrożenie ciekłym azotem, wypalenie z pomocą lasera, usunięcie przy pomocy łyżeczki dermatologicznej lub skalpela.

Dobrą metodą pozbycia się brodawek wirusowych (czyli tzw. brodawek płaskich) jest potraktowanie ich prądem. Choć brzmi to groźnie, wykonywany w tym celu zabieg elektrokoagulacji jest prosty i bezpieczny. Specjalna elektroda przyłożona w miejscu zmiany skutecznie ją niszczy.

Elektrokoagulacja jest jedną z prostszych i bezpieczniejszych metod stosowanych w dermatologii oraz kosmetologii. Lekarz przykłada punktowo do brodawki wirusowej elektrodę, która poprzez wysoką temperaturę powoduje uszkodzenie struktury tworzącej zmianę, dzięki czemu zostaje ona zniszczona.

Zabieg jest jednorazowy i może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub bez. Ból towarzyszący elektrokoagulacji jest niewielki. W miejscu zabiegu powstaje najczęściej niewielki strup, ale zmiana zazwyczaj goi się w okresie kilku, kilkunastu dni, maksymalnie do kilku tygodni.

Zapraszam do skorzystania z zabiegu w gabinecie.

Ostatnie aktualności

Dlaczego cieknie mi z nosa?

Dlaczego cieknie mi z nosa?

Kiedy nos jest zatkany, można spróbować usunąć zalegającą wydzielinę, z tym że nie trzeba tego robić za często, bo dzieci zwykle radzą sobie z katarem - po prostu go połykają. Nie należy się martwić, że „katar zejdzie niżej”. Rozprawmy się z tym mitem raz na zawsze.

Opublikowany:
Poniedziałek - 9:00-19:00
Wtorek - 9:00-19:00
Środa - 9:00-19:00
Czwartek - 15:00-19:00
Piątek - 9:00-17:00
Sob-Nie - 10:00-12:00 (przypadki nagłe)
 
 
ul. Daszyńskiego 2d/41
62-300 Września
Telefon: 601 698 779