Mezoterapia igłowa /mikroigłowa (dermapen)
Mezoterapia mikroigłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, któremu poddaje się tysiące pacjentów. Na czym polega jej sekret? Zabieg polega na podawaniu pod skórę substancji aktywnych takich jak: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy i mikroelementy za pomocą strzykawki i igły lub dermapena. Zabieg stosowany jest na poprawę napięcia skóry w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i innych partii ciała oraz w celu redukcji cellulitu.
Mezoterapia igłowa prowadzi do rewitalizacji skóry i jej szybkiego gojenia, co sprawia, że stara skóra zastępowana jest nową. Preparaty stosowane w mezoterapii są dobierane indywidualnie pod kątem konkretnego problemu. Często mezoterapia igłowa jest orężem w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, przebarwień czy rozstępów oraz w leczeniu łysienia. Mezoterapia przynosi również świetne rezultaty w leczeniu blizn potrądzikowych czy w przeciwdziałaniu starzenia się skóry.
Zabieg rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz dobiera odpowiednią substancję czynną, która będzie skuteczna w leczeniu konkretnego problemu medycznego. Jeśli występuje taka konieczność, pacjent otrzymuje znieczulenie w formie kremu znieczulającego. Lekarz dokonuje serii nakłuć igłą, wstrzykując wybrany preparat pod skórę.
Zabieg wymaga bardzo precyzyjnych nakłuć, dlatego powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza. Nakłucia wykonywane są na głębokości 2-4 mm lub 1-3,5 mm. Zabieg może być wykonywany za pomocą cienkiej igły lub specjalnego dermapena. Zabieg jest bezbolesny, a podczas niego występuje niewielkie krwawienie. Po zabiegu na skórze pacjenta pojawiają się zaczerwienienia lub krwiaki, które szybko ustępują.
Mezoterapia jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Przynosi efekt liftingu, poprawia jędrność i elastyczność skóry oraz modeluje kontury twarzy. Jest skutecznym orężem w redukcji zmarszczek mimicznych. Redukuje cellulit i ogranicza wydzielanie sebum.
Warto zaznaczyć, że mezoterapia igłowa prowadzi do rewitalizacji skóry, jej nawilżenia oraz uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów. Zabieg jest najlepszą drogą do wsparcia mikrokrążenia i pobudzenia komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych. Efektem tego jest poprawa napięcia skóry oraz jej odmłodzenie. Najlepsze efekty zabiegu są widoczne po serii 3-6 zabiegów, które powinny odbywać się regularnie co 1-4 tygodni.
Przeciwwskazania do zabiegu
- ciąża i okres laktacji
- alergia na preparaty stosowane w trakcie zabiegu
- infekcje skórne
- cukrzyca
- zła reakcja na iniekcje
- choroby nowotworowe
- stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi